Polowanie Hubertowskie 2023

Powiększ obraz

W dniu 4.11.2023 odbyły się obchody dnia z okazji św. Huberta patrona myśliwych i leśników. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Udział wzięli myśliwi ze swoimi rodzinami. Po mszy świętej przy pomniku oddaliśmy hołd zmarłym kolegom którzy odeszli do krainy wiecznych łowów . Następnie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych myśliwych kol. Jędruś Dariusz i kol. Zaremba Ireneusz. Po ślubowanie zarząd i koledzy koła złożyli podziękowanie dla kol. Stanisława Marek za wieloletnią prace w zarządzie.

W polskiej tradycji łowieckiej dzień św.Huberta to okazja do przeprowadzenia polowania zbiorowego. W naszym kole polowanie to odbyło się w rejonie I i II. Po odprawie i rozlosowaniu stanowisk udaliśmy się w łowisko, gdzie odbyły się dwa mioty. Polowanie zakończyło się pozyskaniem przez kol. Wojciecha Zaremba jednego cielęcia.

Kol. Łowczy podziękował wszystkim uczestnikom polowania, złożył życzenia oraz tradycyjnie zaprosił na poczęstunek który przygotowali kol. Mastela Mateusz i kol. Mastela Mirosław za który zarząd i koledzy dziękują.

Wszystkim gościom, myśliwym, stażystom oraz nagance serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i stworzenie fantastycznej atmosfery.

Darz Bór